PARTNEŘI

zk4.png
380x203-1463386501-bez-nazvu.png
levybanner.pngAlgaTech.jpg
logoM1.jpg
holubi

detail_cannacura.png 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                              

Nákupní košík
Váš koš je prázdný.
Celkem s DPH:
0,00 Kč
Krmivo ke zvýšení počtu včel 1kg

Krmivo ke zvýšení počtu včel 1kg

kód zboží:AAP04
hmotnost:1 Kg
dodací doba:neznámá
záruční doba:24 měsíců

Cena s 15% DPH:
Cena € VAT:
350,00 Kč
14,19 €


Tento produkt lze objednat maximálně v počtu 100 kusů.

vyprodáno

Popis zboží: Krmivo ke zvýšení počtu včel 1kg

POPIS:

Krmivo svým složením přispívá k výraznému znásobení počtu včel ve včelstvu v předjarním období (únor – březen) tak, aby včelstvo bylo připraveno efektivně využít první silné snůšky nektaru a pylu. Krmivo slouží jako náhrada za pyl v období, kdy ještě není včelám v přírodě k dispozici, nebo v případě špatných klimatických podmínek, kdy se včely k pylu nemohou dostat. Krmivo je vhodné na krmení oddělků, slabších včelstev i pro kmenová včelstva. Apialgaprotein napomáhá k větší aktivitě v úlu i mimo něj, zlepšuje zdravotní stav a posiluje imunitu včel. Včely pro zvýšení počtu jedinců vždy potřebují bílkovinu v sypké směsi. Bílkovina se nesmí míchat do tekutého krmiva – v tomto případě má dokrmování nulový efekt! Bílkovina je obarvena přírodním barvivem do zelena, proto ji lze dobře odlišit od vlastních pylových zásob. Je dobré mít na paměti, že u včel je vždy třeba mít oddělené glycidové (med) a bílkovinné (pyl) zásoby.

POSTUP KRMENÍ:

Apialgaprotein dodáváme do včelstva v předjarním období (v našich podmínkách únor – březen) v podobě prášku. Krmivo uložené v krabičce nebo na jakékoliv podložce (výška max. 1 cm) pokládáme na loučky. Krmivo musí být uloženo co nejblíže k zimnímu chomáči, aby si jej včely mohly co nejlépe v chladném předjaří narouskovat a odnést k plodovému tělesu. Včely z uložených zásob následně krmí potomstvo. Krmivo aplikujeme brzo (již od února) z důvodu změny počasí v posledních několika letech, kdy jaro přichází o měsíc dříve a včely v tuto dobu chceme mít již v plné kondici.

Druhá možná aplikace krmiva spočívá v uložení nádob s krmivem volně pod přístřešek za předpokladu, že očekáváme vyšší teploty (nad 8 C°), při kterých včely vylétají z úlu a krmivo si sami rouskují.

DÁVKOVÁNÍ:

Na kmenové včelstvo zimující na 2 nástavcích míry 39x24, nebo na 4 nástavcích Langstroth 2/3 aplikujeme jarní dávku až 1,5kg krmiva (záleží též na momentálním množství pylu ve včelstvu). Směs s ničím nemícháme ani do ničeho nepřidáváme. Směs je připravena k okamžitému použití. Krmivo je přesně namícháno tak, aby včelstvo nešlo v sezóně do rojové nálady. Špatné použití nebo jiné podání má vliv na rozvoj a chod včelstva. Krmivo má přesné složení aminokyselin potřebné pro jeho rozvoj.

UPOZORNĚNÍ:

Krmivo nelze míchat s žádnými jinými přídavky či složkami! Vždy dodržujte postup krmení popsaný v návodu. V případě, kdy budete bílkovinu míchat s cukerným roztokem či insertem, včely budou dostávat do těla jiný poměr bílkovin, než by si sami dávkovaly při krmení. Následkem je změna funkce včel ve včelstvu, protože různě staré včely jsou krmeny různou dávkou bílkoviny.

Krmivo skladujte v suchu při teplotě min. do 5 C°. Uchovávejte vždy v dobře uzavřených nádobách, aby nedošlo k navlhnutí. Pokud k navlhnutí dojde a krmivo zhrudkovatí, poté je dobré krmivo nechat vyschnout na přímém slunci nebo na teplém suchém místě (min. 20C°) a prášek posléze dobře promíchat.

Krmivo ke zvyseni poctu jedincu 1kg/6kgKrmivo ke zvyseni poctu jedincu 1kg/6kg

Fotografie: Krmivo ke zvýšení počtu včel 1kg

Krmivo ke zvyseni poctu jedincu 1kg/6kgKrmivo ke zvyseni poctu jedincu 1kg/6kg

Otázky a odpovědi: Krmivo ke zvýšení počtu včel 1kg
QR kód

Proč nakupovat u nás?

  • Široká nabídka produktů pro včelaře a včelích produktů
  • U skladových položek rychlé vyřízení

Výsledky vyšetření a certifikáty

 

     Facebook youtube

webmaster CORA 2015 - 2022, www.cora.cz